Czy zakłady bukmacherskie są legalne w Polsce?

czy zakłady bukmacherskie są legalne w Polsce

Zakłady bukmacherskie legalne czy nie – jak z tym zakładami jest tak naprawdę …

Na przełomie kwietnia i lipca 2017 roku głośno było o ustawie hazardowej, dzięki której nielegalni bukmacherzy oferujący zakłady bukmacherskie musieli opuścić nasz rynek. Właściwie ich strony internetowe zostały automatycznie wtedy blokowane. Gracze zaczęli na nowo obawiać się tego czym tak naprawdę się zajmują.

Co prawda i tak większości graczy to gracze rekreacyjni, którzy głównie poprzez kolejne depozyty jedynie sponsorują bukmachera. Nigdy nie zrobili sobie wypłaty. Mimo wszystko obawiają się czy zakłady bukmacherskie są legalne?

REJESTRACJA W FORTUNIE + KOD
2230 zł w bonusach dla każdego

 

Legalne kontra nielegalne …

Przed wejściem ustawy bukmacherów dzieliliśmy na dwie grupy – legalnych i nielegalnych. Większość obstawiała mecze u nielegalnych bukmacherów.

Należy jednak zwrócić uwagę, że ci „nielegalni bukmacherzy” nie do końca byli nielegalni. Działali oni na licencji głównie krajów tzw. rajów podatkowych, np. Malta. Nie odprowadzali jednak do naszego państwa podatek i przez to nazywaliśmy ich nielegalnymi.

Zakłady bukmacherskie są legalne!

Odpowiadając w wielkim skrócie na zadane wcześniej pytanie – zakłady bukmacherskie w Polsce są dziś legalne. I tak naprawdę były również wcześniej. Wystarczy spojrzeć od którego roku działają na naszym rynku legalni bukmacherzy.

Oczywiście tylko obstawianie u nich wiąże się z legalnością – każdy nasz kupon to 12% podatek, a powyżej 2280 wygranej dochodzi kolejny podatek 10%. Jako gracze tracimy przez to niesłychanie dużo pieniędzy. Dlatego też po owej ustawie niektórzy podziękowali za obstawianie.

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


Najlepszy CASHBACK - Superbetnawet do 500 zł
Najlepszy darmowy zakład - Fortunaza 210 zł
Najlepszy bonus bez depozytu - STSdo 29 zł za rejestrację

Porównaj promocje

 

Z drugiej strony nie musimy kręcić z wypłatami o ile takie przyjemności nam się zdarzają. Wcześniej musieliśmy korzystać z takich pomocy jak Skrill czy Neteller. Dzisiaj spokojnie możemy wypłacać z legalnych bukmacherów na konto bankowe. Nie musimy obawiać się takich przelewów ani tego, że przyznamy się innym czym tak naprawdę się zajmujemy. Szukając w tym jakichkolwiek zalet te z pewnością warto wymienić.

Poza tym czeka nas wiele przeciwności – niskie kursy, podatek i kiepska oferta. Legalni bukmacherzy oferujący zakłady co prawda szczycą się co chwila „dobrymi zmianami”, ale tak naprawdę to wszystko u nielegalnych bukmacherów było dostępne już dawno.

Zatem na samych graczach nie robi to większego znaczenia bo oni i tak grali i będą grać na zakładach bukmacherskich.

1.
Fortuna

Darmowy zakład (bez ryzyka) + 2000 zł za wpłatę

Jedna z najlepszych stron do obstawiania w Polsce. 210 zł darmowy zakład i bonus za wpłatę (do 2000 zł). Mecze na żywo w aplikacji, w promocji zakłady bez podatku i wysokie kursy!

2.
STS

Bonus bez wpłaty + 1200 zł za wpłatę

Największy polski legalny bukmacher online. Tu po prostu trzeba mieć konto do obstawiania meczów. Do tego świetne promocje (bonus bez depozytu i za wpłatę do 1200 zł) plus liczne konkursy.

3.
LVBET

Bonus bez depozytu (20 zł) + 1500 zł za wpłatę

Na start bonus bez depozytu + 1500 zł. A ponadto porządna aplikacja mobilna, bardzo bogata oferta zdarzeń do obstawiania, no i mnóstwo promocji na duże wydarzenia.

Ciekawe informacje